Subiektywny przewodnik po Pekinie

Po raz pierwszy w Chinach? A może tak jak ja kochasz ten kraj i zwiedzasz go po raz kolejny? Największe zabytki masz już “zaliczone” i szukasz mniej turystycznych, rzadziej uczęszczanych miejsc do zwiedzenia? Zapraszam do mojego subiektywnego przewodnika po Pekinie. Na dzisiaj wybrałam 4 mało znane atrakcje turystyczne stolicy Chin.

1.Zjeżdżalnia z chińskiego muru

Stare chińskie przysłowie 不到长城非好汉 mówi “ nie jesteś mężczyzną jeżeli nie byłeś na Wielkim Murze. Jeżeli ten etap masz już zaliczony, zamiast po raz kolejny schodzić tą samą trasą warto spróbować zjechać z niego torem saneczkowym 🙂 Tor o długości 1580 m. znajduje się w sekcji Mutianyu, a maksymalna prędkość jaką mogą osiągnąć sanki to aż 30 km/h.  Cena dla osoby dorosłej to 100 RMB w jedną stroną, 120 RMB w dwie strony ( tak, można też wjechać na sankach w górę). Ja zawsze się bałam…ale do odważnych świat należy! Wszystko przed wami:)

Godziny otwarcia: 08:00-16: 50 ( pon- pt)  08:00-17:00 ( sb- ndz) 

P.S. nie pytajcie skąd się bierze 10 min różnicy między tygodniem a weekendem. Nie mam bladego pojęcia.

2.Chińskie Muzeum Arbuza

Tak! To miejsce naprawdę istnieje! Muzeum powstałe na cześć upraw arbuzów, które hodowane były na południe od Pekinu. Założone w 2002 r. muzeum liczy sobie 4000 metrów kwadratowych, na których przedstawiona jest historia arbuza od miejsca jego narodzin w południowej Afryce po arbuzową kolonizację kosmosu ( no kidding). 

Cena wejścia to tylko 20 RMB! 

Godziny otwarcia 09:30-16:30 ( pon-pt), w weekendy muzeum jest zamknięte.

Jak tam dotrzeć: najlepiej jechać metrem nr 4 do końcowego przystanku TianGong 天宫, a następnie autobusem linii 28,30 lub 55 na południe do przystanku Panggezhuangqiao 庞各庄 桥.

3.China’s Wonderland

3.China’s Wonderland

Może nie w Pekinie, ale jedynie 45 minut drogi poza Pekinem znajduje się miasteczko- widmo. Ponad 15 lat temu w ramach planu wielkiej przebudowy zamierzano przekształcić 100 akrów jałowej ziemi w największy park rozrywki w Chinach.  W połowie projektu spory o ziemię ( i pieniądze) doprowadziły do zaprzestania projektu, dzięki czemu obecnie możemy cieszyć się widokami jak z najlepszych hollywoodzkich horrorów. Niestety w 2013 roku większośc budynków została wyburzona, a Wonderland oficjalnie zamknięte, ale wciąż istnieje możliwość dostania się na teren parku.

4.The World Park

Zastanawialiście się kiedyś jak to jest, że wielu Chińczyków ma zdjęcia z każdego zakątka świata? Pewnie, wiele podróżuje, ale…zdecydowana większość odwiedza chiński World Park czyli ogromny park miniatur. China World Park daje odwiedzającym szansę zobaczyć ponad 100 najbardziej znanych zabytków planety – w tym Wielkie Piramidy, Wieżę Eiffla i Statuę Wolności – wszystko w miniaturze. Park jest podzielony na pięć kontynentów oddzielonych czterema małymi „oceanami”, mającymi na celu odtworzenie rzeczywistego układu geograficznego Ziemi. Ot i cała tajemnica 😀

Godziny otwarcia : 09:00- 21:00

Cena: 65 CNY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *